Захист рослин!


Природа України багата декоративними та цінними для гомеопатії видами рослин , але , на жаль , багато з них в даний час включені в списки рідкісних і зникаючих представників флори. Це означає , що їх стає з кожним роком все менше не через несприятливих природних умов , або нежиттєздатності , а в першу чергу через господарську діяльність людини. У цьому - відмінність терміна « зникаючий вид » від « вимираючого ». Хоча по суті обидва ці терміни виражають одне - зменшення чисельності популяції того чи іншого виду настільки , що даний вид може повністю зникнути , якщо не забезпечити йому необхідний захист.
Тис ягідний
У охоронні списки потрапляють також ендемічні та реліктові види . Ендеміки - види рослин , що мешкають тільки в обмеженому географічному регіоні , на певній території (наприклад , гвоздика Південнобузька росте тільки на гранітних відшаруваннях Південного Бугу ) . Релікти - це залишки стародавньої флори , види рослин , які збереглися з давніх часів на обмежених ареалах . Типовим представником реліктових видів в Україні є тис ягідний , що росте в Карпатах і в Криму , а вік цього виду - близько 4 тисяч років. З деревини тиса ще в давнину виготовляли луки і саркофаги . Масове знищення тиса в Європі почалося в XIV столітті у зв'язку з інтенсивним розвитком кораблебудування . Деревина тиса - також цінна сировина для меблевого виробництва (вона красива , міцна і має бактерицидні властивості ) . Вирубка тиса в Карпатах заборонена з другої половини XIX століття. В даний час тис ягідний охороняється в заповідниках і заказниках Криму і Карпат .
Цілі гектари рідкісних рослин зникають при розчиненні земель і засіванні їх сільськогосподарськими культурами , як це було , наприклад , з нарцисами в урочищі Кіреші ще до передачі цих територій Карпатському біосферному заповіднику . Грунти , на яких ростуть рідкісні види рослин , унікальні. При змінах в навколишньому середовищі , змінюються їх характеристики і порушується баланс, необхідний для виживання тих чи інших видів рослин. Природою створено унікальні екосистеми , на життєдіяльність яких впливає цілий ряд факторів , і при зміні хоча б одного з них рівновага може бути порушена .
Нарцис

«Долина нарцисів»

Горицвіт ( адоніс ) весняний
Горицвіт осінній занесений до Червоної книги України , охороняється на територіях заповідників.
Білоцвіт весняний
Подібна ситуація і з іншими декоративними та лікарськими рослинами. У Червону книгу також занесені багато видів , що знаходяться на межі зникнення. Білоцвіт весняний , бруслина карликова ( використовується в тибетській народній медицині ) , глід Турнефора , журавлина дрібноплідна , ковила українська , лілія лісова , наперстянка шерстистий - це лише маленький список рослин вимагають нашого захисту .
Лілія лісова
Ковила Українська

Комментариев нет:

Отправить комментарий